Festivaalifiilistä nostattavat myös livebändit, jotka soittavat menevää festivaalimusiikkia pitkin iltaa.
Perjantai
FESTIVAALI AUKEAA

DJ KALJA by Anselmi Kuusisto
KBFn DJ Kalja huolehtii janoisien viihdyttämisestä ja nostattaa festivaalin tunnelman uudelle tasolle!
OTTO PILLI YHTYEINEEN
Otto Pilli Yhtyeineen soittaa Suomen kovinta kaljanjuontikantria.

TUIGU
”Tuigu on rock/jazz yhtye, tyylilaji melodinen latin/ Motown tyylinen musiikki. Yhtye käyttää osin vanhoja suomalaisen musiikin kansallisaarteita, sovittaa ne uuteen rytmigrooveen ja
sointuharmoniaan. Modaalinen imrovisointi ja vahva Afrokuubalainen vaikute kuuluu.”
Juha Björninen - kitara, Piirpauke, Pekka Pohjola Group, Vesa-Matti Loiri, Kassu Halonen Band, tv bändit, tuhansia levytyksiä studiomuusikkona

SHUT THE FUNK UP
Shut The Funk Up on oululainen bilebändi, jonka räjähtävän energinen show pistää bileet takuuvarmasti käyntiin. Perinteisten bändisoittimien rinnalla tunnelmaa ovat luomassa syntetisaattorit ja saksofoni. Monipuolisesta ohjelmistosta löytyy sekä uutta että vanhaa, varmasti jokaiselle jotakin!
DJ KALJA by Anselmi Kuusisto viihdyttää tappiin asti!
VALOMERKKI
FESTIVAALI-ALUE SULKEUTUU
Viralliset jatkot Gastropub Betonyssa!
Lauantai
FESTIVAALI AUKEAA

DJ KALJA by Anselmi Kuusisto
KBFn DJ Kalja huolehtii janoisien viihdyttämisestä ja nostattaa festivaalin tunnelman uudelle tasolle!
Rock Covers - Ella & Wiljami
Rock Covers by Ella & Wiljami- akustista tykitystä Rock, Blues & Soul sävelin.
MELLOW WAVES
Mellow Waves kaahailee pitkin kesäkatuja satiinitakit ja kulahtaneet levikset tuulessa hulmuten. Tuomme englanninkielisen vanhanliiton rock’n’rollin ja 70-luvun anthemit takaisin ihmisten korviin.

FLIPPERI
Flipper nostattaa lauantai illan huuman kattoon! Bändi tunnetaan tasokkaana ja arvostettuna coverbändinö, joka on vuosien saatossa viihdyttänyt juhlijoita niin Suomessa kuin ulkomaillakin. Luvassa menoa ja meininkiä loppuun saakka.
DJ KALJA by Anselmi Kuusisto viihdyttää tappiin asti!
VALOMERKKI
FESTIVAALI-ALUE SULJETAAN
Viralliset jatkot Gastropub Betonyssa!